agl
12 اسفند 1401 - 12:44

کمترین میزان قاچاق و قطع درخت مربوط به رامسر است

رامسر- سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران - نوشهر گفت: کمترین میزان قطع درخت و قاچاق چوب در غرب استان مربوط به رامسر است.

به گزارش خبرنگار مهر، مهرداد خزایی پول پیش ازظهر جمعه در نشست اقتصاد گردشگری در فرمانداری رامسر با اظهار اینکه کمترین میزان قطع درخت در غرب استان مربوط به شهرستان رامسر است، گردشگری بودن را در کاهش پدیده قاچاق چوب مؤثر خواند.

وی با اظهار اینکه اشتغال ایجاد شده و اجرای طرح‌های گردشگری در صیانت از عرصه‌های طبیعی مؤثر بوده است، گفت: کمترین قطع درخت در شهرستان سبب اطلاع رسانی به هنگام و پیشگیری از قاچاق می‌شود.

خزایی با اشاره به گردشگری باید وارد فاز امنیت شود، گفت: در کنار گردشگری باید صنایع مختلف از جمله زراعت چوب در منطقه توسعه یابد.

سرپرست منابع طبیعی مازندران – نوشهر با بیان این اشاره به اهمیت جنگل‌های و مراتع استان بر لزوم احیای نهالستان‌ها تاکید کرد و گفت: پروژه‌های نفوذ ابتدا زیرساخت را نابود می‌کنند و از سوی دیگر دولت را از نظر اقتصادی تحت فشار قرار می‌دهند.

وی با اشاره به اهمیت اقلیم احیای نهالستان‌ها بر لزوم کاشت درخت در مناطق مختلف تاکید کرد و گفت: این طرح در مناطق مختلف نظیر هلال احمر، مدارس، پادگان‌ها و غیره باید غرس شود.

وی با اشاره به اهمیت توسعه فضای سبز تصریح کرد: در زمینه‌های گردشگری موجود در استان سبب رونق اقتصاد این بخش و جلوگیری از قاچاق چوب می‌شود، افزود: در واگذاری عرصه‌های طبیعی باید مقررات رعایت شود و این کار طبق مزایده باید صورت گیرد.

سرپرست منابع طبیعی مازندران – نوشهر تصریح کرد: اجرای طرح‌های گردشگری در حاشیه جنگل، درختکاری و توسعه فضای سبز سبب پیوند طبیعت و گردشگری می‌شود و باید تفکرات را در راستای صیانت از طبیعت تغییر دهیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1069646