agl
25 اسفند 1401 - 17:22

پیگیر ثبت ملی روز کرمانشاه در تقویم کشوری هستیم

کرمانشاه- استاندار کرمانشاه با اشاره به ظرفیت بی نظیر گردشگری در استان، گفت: پیگیر ثبت ملی روز کرمانشاه در تقویم کشوری هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد طیب صحرایی صبح پنجشنبه در جلسه شورای برنامه‌ریزی که در سالن شهید سلیمانی استانداری کرمانشاه برگزار شد پس از رونمایی از پوستر طرح گردشگری پارک علم و فناوری، اظهار کرد: یکی از مجموعه فرصت‌ها و ظرفیت‌های استان کرمانشاه مسئله گردشگری است که بر اساس آنچه که امروز به عنوان فرصت‌ها مطرح شده باید به صورت همه جانبه و همکاری تمامی دستگاه‌ها دنبال شود.

وی افزود: به منظور فعال کردن ظرفیت‌های بزرگ حوزه گردشگری در استان کرمانشاه همکاری پیوسته بین نهادها الزامی بوده و به همین منظور در ابتدای سال آینده با برنامه و دستور کار منسجم‌تر وارد عمل خواهیم شد.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه توسعه و بهره‌مندی از ظرفیت‌های گردشگری استان کرمانشاه نیازمند زیر ساخت است، تصریح کرد: طی جلسه‌ای که با وزیر راه و شهرسازی برگزار شد با تصویب چند طرح و اعتبارات مورد نیاز در توسعه زیرساخت‌های گردشگری چند گام رو به جلو برداشته شد.

صحرایی خاطر نشان کرد: مجموعه فرودگاه استان کرمانشاه به دلیل تأخیر و تعویق در سال‌های گذشته امروز با بازسازی بخشی از این فرودگاه مواجه هستیم و همچنین با ورود به مناقصات و تجدید در گرفتن مناقصه مربوطه از فروردین ماه سال پیش رو وارد فاز بازسازی فرودگاه خواهیم شد.

وی با اشاره به توافقات هفته گذشته در خصوص افزایش تعداد پروازهای استان کرمانشاه، گفت: در پی توافقات صورت گرفته برای افزایش پروازهای استان کرمانشاه انجام پروازهای خارجی به سلیمانیه، نجف و بغداد با محدودیت زمانی طلوع تا غروب در دستور کار قرار گرفته است.

استاندار کرمانشاه به لزوم ایجاد و آمادگی زیرساخت‌های فرودگاه برای توسعه گردشگری و جشنواره‌های بزرگ در این حوزه تاکید و بیان کرد: زمینه‌های حمل و نقل هوایی و زمینی مسئله مهمی است که در توسعه گردشگری باید مورد توجه قرار گیرد که به همین منظور علاوه بر رسیدگی به پروازهای استان کرمانشاه اعتبار مناسبی برای فعال راه آهن کرمانشاه به خسروی به طول ۴۰۰ کیلومتر مصوب شده است.

صحرایی عنوان کرد: قله سازی استان کرمانشاه در حوزه گردشگری به دلیل چهار فصل بودن امری ممکن است و در کنار آن تصویب ثبت کرمانشاه در تقویم کشوری با مساعدت و رایزنی‌های انجام گرفته در دستور کار است.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی برای اجرای مجموعه‌ای از کارها با محوریت استان کرمانشاه در ابعاد مختلف، یادآور شد: اجرای برنامه‌های استان کرمانشاه در قالب جشنواره‌ها از ابتدای بهار آغاز خواهد شد که قله این جشنواره‌ها در روز کرمانشاه خواهد بود و اجرای تمامی برنامه‌ها تا قبل از ماه محرم به سرانجام می‌رسد.

استاندار کرمانشاه با بیان لینک استان کرمانشاه از موقعیت‌های بالای گردشگری برای جذب گردشگر برخوردار است، اضافه کرد: با رایزنی‌های انجام شده در خارج از استان و با استانداران غرب کشور و کشورهای همسایه به دنبال تعاملات بیشتر خواهیم بود.

صحرایی در پایان مطرح کرد: برگزاری جشنواره «نوآوری در گردشگری» شروعی خوب برای معرفی استان کرمانشاه است که تمامی مجموعه‌های مؤثری قابلیت لازم برای همکاری بیشتر را دارند باید نسبت به انجام وظایف خود برای توسعه بیشتر اهتمام جدی ورزند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1096368